Zadzwoń: 699 60 60 60 | Email: kontakt@ideapv.pl

Odnawialne źródła enrgii

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

To, co dobre pochodzi z natury!

W dzisiejszych czasach staramy się ogromną wagę przykładać do tego, by chronić Ziemię. Segregacja śmieci, dbanie o czystość środowiska i wiele innych działań może się przyczynić do jego ochrony. A gdyby tak zacząć w pełni wykorzystywać to, co dała nam natura? Korzystać z jej dóbr nie szkodząc nikomu?

Odnawialne Źródła Energii to ogromna szansa, by przeciwdziałać zanieczyszczeniom, zmniejszyć emisję CO2, dbać o to, co nas otacza i nie myśleć, czy w portfelu znajdziemy pieniądze na kolejne rachunki.

Fotowoltaika (PV)

Systemy fotowoltaiczne to jedne z najpopularniejszych odnawialnych źródeł energii na świecie. Zamieniają promienie słoneczne w prąd, nie szkodzą środowisku, nie powodują hałasu, nie wytwarzają zanieczyszczeń i mają niskie koszty eksploatacji. Fotowoltaika, a w zasadzie małe ogniwa fotowoltaiczne towarzyszą nam każdego dnia czy to zegarkach, zabawkach, radiach i wielu innych przedmiotach codziennego użytku. Więc dlaczego nie wykorzystać ich do większych celów? Dzięki tego rodzaju systemowi możemy wytworzyć od kliku W do kilku tysięcy W. Możemy zasilać domy mieszkalne, boje na morzu, budynki gospodarstw, statki, reklamy.

Fotowoltaika jest drugim co do wielkości, zaraz po energetyce wiatrowej, najbardziej popularnym źródłem energii odnawialnej na świecie. Głównymi zaletami systemów PV jest ich prosta konstrukcja, łatwość montażu w porównaniu do innych źródeł energii oraz dostępność.

 

Kolektory słoneczne

Instalacje solarne wykorzystują energię promieniowania słonecznego zamieniając ją w ciepło do ogrzania wody lub pomieszczeń. Nieskomplikowany mechanizm, łatwość w instalacji i dość szybki zwrot inwestycji powodują, że coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na ich montaż, zwłaszcza w miesiącach ciepłych, mogą odciążyć domowy budżet.

Kolektory słoneczne swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w pensjonatach, hotelach, basenach czy domach mieszkalnych.

Panele polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne powstają po wykrystalizowaniu się bloku krzemowego. Mają ciemnoniebieską barwę i prostokątny kształt. Są połączeniem wielu małych kryształów. Będą tańszym rozwiązaniem ale dającym pożądany efekt.

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne posiadają jednolitą strukturę o ciemnym kolorze. Mają wyższą efektywność niż panele polikrystaliczne. Żywotność paneli z krzemu monokrystalicznego wynosi ćwierć wieku. Są droższe ale efektywniejsze.

Kolektory płaskie

Płaskie (gazowe, cieczowe, dwufazowe), są tańsze w produkcji, posiadają prostą budowę i będą świetnym rozwiązaniem dla domowych instalacji ale mogą tracić ciepło.

Kolektory rurowe

Rurowe (pod inną nazwą próżniowe, do których jako izolatora, wykorzystuje się rury próżniowe), są świetnym rozwiązaniem przy gorszych warunkach atmosferycznych. Są skonstruowane w taki sposób, by nie traciły pozyskanego ciepła.

Kotły na paliwa stałe

To przede wszystkim wyjście naprzeciw wszelkim wymaganiom, jakie stawia przed nami Państwo. Nowoczesne kotły na paliwa stałe, są przystosowane do jednego rodzaju opału. Takim sposobem, obniżamy przede wszystkim emisję spalin do atmosfery. Paliwa jakie możemy do tego wykorzystać to węgiel kamienny, drewno, koks czy pallet. Kotły w głównej mierze służą do ogrzewania domów i mieszkań.

Pompy ciepła

Wykorzystywane są do ogrzewania lub chłodzenia budynków oraz do podgrzewania wody. Czerpiąc energię słoneczną, która jest skumulowana w gruncie, wodzie czy powietrzu oddają ją systemowi grzewczemu. Stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Są niezawodne, tanie w eksploatacji oraz bardzo przyjazne środowisku. Działają w pełni automatycznie.