Audyt fotowoltaiczny – na czym polega?

Wzrost cen energii sprawia, że obniżanie rachunków za energię elektryczną dzięki instalacji fotowoltaicznej jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Być może otrzymałeś ulotkę lub telefon zachęcający do skorzystania z audytu fotowoltaicznego. To pojęcie może się różnie kojarzyć, dlatego z tego artykułu dowiesz się, na czym polega audyt fotowoltaiczny.

Co powinien zawierać audyt fotowoltaiczny?

Przeprowadzenie audytu to inaczej ocena możliwości montażowych na danym obiekcie oraz zapotrzebowania budynku na energię elektryczną. Jest niezbędna, aby system fotowoltaiczny został dobrany do indywidualnych potrzeb klienta oraz gwarantował wydajność i opłacalność inwestycji. Moc instalacji fotowoltaicznej można przewidzieć na podstawie rachunków za prąd.

Audyt fotowoltaiczny – jak dobrać odpowiednie miejsce?

Przy wyborze miejsca na montaż paneli fotowoltaicznych duże znaczenie ma konstrukcja dachu, rodzaj pokrycia dachowego, kąt nachylenia dachu oraz analiza zacienienia. W przypadku montażu instalacji fotowoltaicznej na gruncie lub gdy dach ma nieodpowiedni kąt nachylenia, konieczny jest odpowiedni wybór konstrukcji wsporczej. Panele powinny być bowiem umieszczone na podłożu tak, aby światło słoneczne padało na nie pod odpowiednim kątem. Takie rozwiązanie podnosi sprawność całej instalacji. Dodatkowo warto sprawdzić ewentualne zacienienia, które mogą wpłynąć negatywnie na pracę całego systemu pv.

Wywiad z inwestorem

Potencjalny inwestor może przygotować się na audyt. To wiele usprawnia i wykonawcy łatwiej jest wtedy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Należy przygotować umowę z zakładem energetycznym oraz rachunki za prąd, na ich podstawie możliwe jest bowiem określenie zużycia energii elektrycznej i obliczenie mocy instalacji fotowoltaicznej. Warto zastanowić się, czy w przyszłości nie planujemy montażu pompy ciepła. Jeśli tak, warto zamontować więcej paneli fotowoltaicznych, tak aby dobrana instalacja spełniała swoje zadanie i w zimie pomogła ogrzewać nasz dom.

Analiza ekonomiczna

Dzięki zebranym informacjom nasz doradca przekaże informacje na temat proponowanej mocy instalacji fotowoltaicznej. Przedstawi wycenę wraz z montażem oraz przekaże informację na temat aktualnych dotacji oraz programów, które pomogą obniżyć rachunki za energię.

Na podstawie zebranych informacji przedstawi symulację, która pozwoli określić po jakim czasie koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej się zwróci, oraz ile prądu w ciągu roku wyprodukuje.

Co dalej po audycie?

Po otrzymaniu szczegółów dotyczących audytu fotowoltaicznego nasz doradca przekazuje szczegółowe dane do działu technicznego. Na tej podstawie wykonywany jest projekt instalacji. Kolejnym etapem jest przygotowanie dokumentów dla Zakładu Energetycznego. Firma IdeaPV pomaga w otrzymaniu kredytu na zakup instalacji fotowoltaicznej oraz sporządzeniu dokumentów w celu otrzymania dotacji.

Przeprowadzony audyt zapewnia bezpieczeństwo inwestorom oraz zapewnia, że obliczona ilość wyprodukowanej energii pomoże obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 90%.

Zapraszamy do kontaktu! Już dziś umów się na bezpłatny audyt fotowoltaiczny!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

    Czym jesteś zainteresowany?