Jak zarządzać energią z programem Mój Prąd 4.0

Idea_WME – niesamowite korzyści w ramach net-billingu

Od 15 kwietnia 2022 r. trwa nabór wniosków w ramach kolejnej edycji programu „Mój Prąd 4.0”. Całkowita kwota dofinansowania wynosi do 20500 zł. Co więcej, propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych prosumentów. Podstawowym warunkiem jest rozliczanie się w systemie net-billing.

Dlaczego Idea_WME?

Największe obawy klientów związane z net-billingiem dotyczą nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej. Niestety, w tym systemie rozliczeń są one wprowadzane do sieci i wyceniane przez sprzedawcę po cenie rynkowej z danego miesiąca – zakład energetyczny za nie zapłaci.

Proponowane przez nas rozwiązanie sprawia, że rozliczenie w ramach systemu net-billing nie pozbawia naszych klientów korzyści. Prosumenci nie tracą energii oddanej do sieci wraz z końcem roku kalendarzowego. Co więcej, nadwyżki energii mogą być przesłane do innych lokalizacji, niekoniecznie należących do odbiorcy. Idea_WME pozwala zabezpieczyć energetycznie punkt odbioru, w którym znajduje się instalacja, ale też punkt, który mieści się kilka lub kilkaset kilometrów dalej.

Idea 4 Home w programie „Mój Prąd 4.0”

Idea PV nieustannie dokłada starań, aby oferowane produkty i instalacje spełniały wymagania rządowych strategii. W ten sposób nasi klienci mogą liczyć na uzyskanie dotacji w ramach kolejnych edycji programu Mój Prąd. Obecnie proponujemy zestaw systemów Idea 4 Home. Wybór jednego z nich ułatwia uzyskanie dofinansowania zgodnie z wymogami dotacji.

Osoby, które zamontowały już instalacje fotowoltaiczne i otrzymały wsparcie w ramach wcześniejszych edycji programu Mój Prąd, również mogą starać się o dodatkowe finansowanie pod warunkiem przejścia na nowy system rozliczeń.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dotychczasowi prosumenci mogą mieć obawy związane z net-billingiem. Dlatego przygotowaliśmy nowy produkt Idea_WME, który wpisuje się w założenia dotacji „Mój Prąd 4.0”, a jednocześnie gwarantuje niesamowite korzyści mimo nowego sposobu rozliczeń.

Czym jest Idea_WME?

Idea_WME jest efektem współpracy firm Idea PV i ENIGA. To połączenie zapewnia naszym klientom pakiet korzyści w ramach systemu rozliczeń net-billing. Wszystko dzięki temu, że ENIGA odkupuje nadwyżkę wyprodukowanej i wprowadzonej do sieci OSD energii elektrycznej, a kwota należności wpłacana jest na specjalne konto rozliczeniowe odbiorcy, z którego rozliczane są energia pobrana i opłaty dystrybucyjne.

Środki zgromadzone na koncie rozliczeniowym mogą być wykorzystane na dwa sposoby:

  • odbiorca może odebrać 70–80% energii (w zależności od mocy instalacji) w miejscu jej wytworzenia;
  • odbiorca może przekazać 75–85% wytworzonej energii (w zależności od mocy instalacji) do innego miejsca poboru.

To świetna alternatywa dla standardowych opcji.
Z Idea_WME zyskujesz wymierne korzyści oraz dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd 4.0”. Dołącz do nas już dziś – zapytaj o szczegóły naszych konsultantów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

    Czym jesteś zainteresowany?