Klastry energii

Rosnąca świadomość polskiego społeczeństwa na temat OZE, potrzeba oszczędzania o swój budżet oraz programy dofinansowań jak „mój prąd” i „czyste powietrze” spowodowały wzrost w tzw. energetyce rozproszonej. Fotowoltaika, turbiny wiatrowe i wodne, biomasy, to filary odnawialnych źródeł energii wykorzystywanych na całym świecie. Co możemy zrobić by jeszcze bardziej efektywniej wykorzystać ich potencjał? Zbudujmy wspólnie klaster energii.     

Czym jest klaster energii?

To cywilnoprawne porozumienie zawarte w sprawie wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania dystrybucji lub obrotu energią w obrębie sieci dystrybucyjnej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV. Obszar na którym działa klaster energii, nie może przekraczać granic jednego powiatu lub 10 gmin. 

Kto może stworzyć klaster?

Osoby fizyczne, osoby prawne (spółki akcyjne i Sp. z o.o.), spółdzielnie, jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie wyższe, kościoły, partie polityczne).

Co zyskasz dzięki klastrowi energii?

Tańszą energię – dzięki korzystnym warunkom sprzedaży na lokalnym rynku oraz bardziej wydajnemu zużyciu energii, podmioty scalone w klastrze energii obniżą swoje koszty funkcjonowania

Lokalną niezależność energetyczną – wyprodukowana energia, która w pełni zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne, pozwoli nie tylko zaoszczędzić, ale umożliwi pasywny dochód.

Redukcja CO2  – energia z OZE jest tzw. czystą energią. Tworząc klaster energii znacząco przyczyniasz się do ochrony środowiska.

Od czego zacząć?

Skontaktuj się z nami. Doradcy techniczni Idea PV z przyjemnością udzielą wyczerpujących informacji na wszystkie Twoje pytania.

Zadbaj już dziś o swoją lokalną społeczność!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

    Czym jesteś zainteresowany?