Moje Ciepło

Ogrzewając dom warto postawić na ekologiczne źródło ciepła, nie tylko ograniczamy zanieczyszczenie powietrza, ale możemy obniżyć swoje rachunki. Do tej pory na dotacje mogły liczyć osoby, które wymieniały źródło ciepła („Czyste Powietrze”).

Rządowy program „Moje Ciepło” Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakłada ogłoszenie i rozpoczęcie pierwszego naboru wniosków o dotacje z “Mojego Ciepła” w pierwszym lub drugim kwartale 2022 roku. Przy czym nieznana jest jeszcze dokładna data jego rozpoczęcia.

Beneficjentami programu, „Moje Ciepło” będą osoby fizyczne – właściciele lub współwłaściciele (odbiorcy końcowi) nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby, które zakupiły pompę ciepła po 1.01.2021 r.

Złożenie wniosku o dotację ma być równie szybkie jak w programie „Mój Prąd” czynnikiem decydującym będzie stan techniczny budynku. Wskaźnikiem będzie Ep, który wyraża ilość energii nieodnawialnej, niezbędnej do ogrzewania domu, wentylacji, chłodzenia, oświetlenia oraz przygotowania c.w.u., w przeliczeniu na jednostkę powierzchni.

W pierwszym roku aby otrzymać dofinansowanie trzeba będzie spełnić wymóg Ep minimum 63 kWh m2/rok. W kolejnych latach minimalny wymóg będzie wynosił 55 kWh m2/rok.

Ile dopłaty będzie można otrzymać z programu „Moje Ciepło”?

Forma wsparcia ma obejmować do 30% kosztów kwalifikowanych w zależności od wybranej pompy ciepła:

  • w przypadku powietrznej pompy ciepła będzie to maksymalnie 7.000 zł;
  • w przypadku natomiast gruntowej pompy ciepła to maksymalnie 21.000 zł.

O szczegółach związanych z programem będziemy informować na bieżąco.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

    Czym jesteś zainteresowany?