Pompy Ciepła Mitsubishi Electric

Głównym celem rządowego programu „Czyste Powietrze” jest polepszenie jakości powietrza oraz zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Więcej informacji na temat programu znajdziesz tutaj.

Ogrzewaj dom energią z powietrza

Przy wymianie źródła ciepła warto postawić na jego uniwersalność i niezawodność. Te kryteria spełnia pompa ciepła, która pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu na przestrzeni lat. Zaletą tego rozwiązania jest prostota działania (pompa nie wymaga corocznych serwisów i przeglądów) oraz bardzo łatwa obsługa urządzenia. Co więcej, pompa charakteryzuje się cichą pracą. Zamieniając kocioł na pompę, nie musisz posiadać przyłącza gazu w domu. Dodatkowo, urządzenie nie wymaga wydzielonego miejsca na składowanie opału, przez co zyskujesz przestrzeń w kotłowni. Oprócz funkcji ogrzewania domu pompa ciepła może ogrzewać wodę użytkową (CWU) oraz chłodzić dom w miesiącach letnich. Urządzenia mogą współpracować z instalacją fotowoltaiczną oraz z magazynami energii, co wpływa na obniżenie rachunków za energię elektryczną w dłuższym okresie.

Decydując się na zakup pompy ciepła z programu „Czyste Powietrze”, możesz liczyć na dofinansowanie Twojej inwestycji. Pierwszy próg to 13500 zł, a drugi podwyższony poziom dofinansowania to 18.000 zł.

Duet na medal pompa ciepła i fotowoltaika

Jeśli przy montażu pompy ciepła zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną, możesz otrzymać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 5000 zł. Takie połączenie gwarantuje niezależność energetyczną oraz obniżenie rachunków za energię w dłuższej perspektywie. Zdecyduj się na wymianę źródła ogrzewania już teraz, aby uzyskać korzystne bilansowanie energii. Na ten temat pisaliśmy już wcześniej.

Postaw na sprawdzone rozwiązania, takie jak pompy ciepła Mitsubishi.

Jednostki zewnętrzne Ecodan Eco Inverter

Aby zapewnić optymalne dopasowanie mocy grzewczej ciepła budynku, wprowadzono trzy modele o zróżnicowanych indeksach wydajności:

 • SUZ-SWM40VA,
 • SUZ-SWM60VA,
 • SUZ-SWM80VA.

Wydajność dobrano tak, by urządzenie odpowiadało potrzebom nowych budynków jednorodzinnych, pozwalając na spełnienie rosnących wymagań energetycznych WT2017 oraz WT2021.

Jednostki odznaczają się ponadto wysoką klasą efektywności A+++/A++.

W tych modelach zastosowano czynnik chłodzący R32, który zapewnia większą wydajność, cichą pracę oraz jest przyjazny dla środowiska.

Zakres pracy urządzenia wynosi do -20°C, a temperatura zasilania bez użycia grzałek elektrycznych sięga 60°C. Dodatkową zaletą nowych jednostek Eco Inverter jest zastosowanie w nich automatyki pomp ciepła Ecodan – w tym rewolucyjnego systemu regulacyjnego autoadaptacji Mitsubishi Electric.

Zubadan Inverter

Opatentowana technologia Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze–woda.

Obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem HIC i sprężarką z układem wtrysku Flash Injection umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Dzięki temu system jest w stanie działać z pełną mocą także przy -15°C. Nawet w temperaturze -28°C pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Przy zastosowaniu technologii Zubadan zbędne staje się przewymiarowanie instalacji urządzenia w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania.

Jednostka wewnętrzna Cylinder Ecodan

Najważniejsze informacje dotyczące urządzenia:

 • warstwowy podgrzew ciepłej wody użytkowej,
 • jednostki z wbudowanym zasobnikiem CWU o pojemnościach: 170 l, 200 l i 300 l,
 • sterowanie pompą przy pomocy autoadaptacji,
 • sterowanie pompą za pomocą aplikacji MELCloud przy użyciu dodatkowego adaptera (WiFi),
 • wprowadzanie/monitorowanie ustawień i parametrów poprzez kartę SD,
 • współpraca z fotowoltaiką w standardzie.

Jednostka wewnętrzna Hydrobox Ecodan

Najważniejsze informacje dotyczące urządzenia:

 • sterowanie dwoma obiegami grzewczymi o różnej temperaturze zasilania,
 • sterowanie pompą przy pomocy autoadaptacji,
 • sterowanie pompą za pomocą aplikacji MELCloud przy użyciu dodatkowego adaptera (WiFi),
 • wprowadzanie/monitorowanie ustawień i parametrów poprzez kartę SD,
 • możliwość podpięcia źródła szczytowego/biwalentnego do automatyki pompy ciepła,
 • współpraca z fotowoltaiką w standardzie.

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, możesz liczyć na fachowe doradztwo na każdym etapie inwestycji. Nie zwlekaj i już dziś zamontuj pompę ciepła w Twoim domu. Skontaktuj się z nami poprzez formularz lub telefonicznie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

  Czym jesteś zainteresowany?