Zbuduj farmę fotowoltaiczną z IDEA PV

Zaprojektujemy i zamontujemy instalację fotowoltaiczną, pomożemy w zdobyciu finansowania, przeprowadzimy przez aukcje i będziemy bilansować energię elektryczną.

Inwestor z własnym gruntem

Wszelkiego typu instalacje zasilane energią Słońca muszą mieć możliwie jak najlepszy dostęp do jego promieni. Dlatego decydując się na budowę farmy fotowoltaicznej, w pierwszej kolejności weź pod uwagę usytuowanie całej inwestycji. Farma powinna powstać na płaskim terenie, na gruncie klasy IV lub niższej. Ponadto najlepiej, aby w niedalekiej odległości od miejsca inwestycji znajdowała się sieć niskiego lub średniego napięcia (od rodzaju sieci zależy wielkość instalacji, jaką można do niej wpiąć), dzięki czemu łatwiej uzyskasz warunki przyłączenia oraz zawrzesz umowę przyłączeniową.

Zaprojektujemy i zamontujemy instalację, pomożemy w zdobyciu finansowania, przeprowadzimy przez aukcje i będziemy bilansować energię elektryczną.

Inwestor z gruntem IDEA PV

Jeżeli nie posiadasz ziemi lub nie można wybudować farmy fotowoltaicznej na gruntach, którymi obecnie dysponujesz – nic straconego. Firma Idea PV posiada 500 ha gruntów zweryfikowanych pod budowę farm fotowoltaicznych. Znajdują się one w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi specjaliści cały czas pozyskują i weryfikują nowe grunty, wychodzimy z propozycją właśnie dla Ciebie! Jeżeli chcesz uczestniczyć w zmienianiu świata, jeżeli chcesz zabezpieczyć swoja rodzinę, dzieci, wnuki i umożliwić im uzyskanie dochodu pasywnego – koniecznie skontaktuj się z nami. Pomagamy na każdym etapie realizacji farmy fotowoltaicznej, również w pozyskaniu finansowania.

Budowa farmy PV to złożony proces, wymagający wiedzy ekspertów prawa, energetyki i budowlanki, dlatego przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy:

 1. stworzenie projektu,
 2. pozyskanie dofinansowania lub finansowania,
 3. budowa farmy.

Zabezpieczymy sprzedaż energii elektrycznej w najbardziej korzystnych modelach biznesowych.

Załóż klaster energii

Klaster energii to porozumienie cywilnoprawne, w skład którego mogą wchodzić: osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki naukowe, instytuty badawcze lub jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest wytwarzanie i równoważenie zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią z OZE, z innych źródeł lub paliw w ramach sieci dystrybucyjnej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kW. Działanie klastra nie może przekroczyć jednego powiatu lub 5 gmin.

Pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności. Tworząc klaster energii, aktywizujesz lokalną społeczność, efektywniej wykorzystujesz energię cieplną oraz elektryczną. Decydując się na współpracę, obniżasz rachunki za energię elektryczną oraz ograniczasz wpływ emisji szkodliwych substancji do środowiska. Zadbaj o swoją lokalną społeczność!

Założenie klastra energii to złożony proces, wymaga on wiedzy z zakresu prawa i energetyki. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy.

Sporządzimy:

 • porozumienie o utworzeniu klastra pomiędzy jego uczestnikami,
 • szeroko ujęty biznesplan, aby wyznaczyć cele klastra i jego misje.

Uzyskamy:

 • Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii od ministra energii,
 • możliwe finansowanie lub dofinansowanie na budowę inwestycji wytwórczych.

Na każdym etapie do klastra energii mogą dołączyć nowi członkowie.

Dzierżawa ziemi z IDEA PV

Posiadasz nieużytki rolne bądź grunt poniżej IV klasy i chcesz zacząć na nich zarabiać? Skontaktuj się z nami! Nasz doradca sprawdzi, czy lokalizacja terenu jest odpowiednia, oraz pomoże w załatwieniu formalności. Sam możesz zdecydować o formie współpracy z nami: dzierżawa, sprzedaż, udział w zyskach z farmy. Zabezpieczamy sprzedaż energii elektrycznej w najbardziej korzystnych modelach biznesowych.

Decydując się na dzierżawę gruntu, zabezpieczasz swoją rodzinę, dzieci i wnuki, ponieważ dajesz im możliwość zarobku pasywnego. Pomożemy Ci na każdym etapie procesu, oferując wsparcie naszych doradców i specjalistów z zakresu budowy instalacji oraz dzierżawy gruntów.

Szukasz uczciwej i solidnej firmy? Sam zdecyduj, która forma współpracy jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie:

 1. dzierżawa,
 2. sprzedaż,
 3. udział w zyskach.

Fotowoltaika dla Twojej firmy

Prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz obniżyć koszt rachunków za energię elektryczna? Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże dobrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy. Zadbamy o zbilansowanie wyprodukowanej energii, tak abyś nie płacił wysokich rachunków za prąd. Od 1 stycznia 2022 r. ceny za energię elektryczną dla przedsiębiorstw wzrosną, a z roku na rok stawki mogą być coraz wyższe. Decydując się na współpracę z IDEA PV, możesz zamontować instalację fotowoltaiczną na dachu, własnym gruncie lub na gruncie należącym do naszej firmy. Instalacja może znajdować się na północy Polski, a Ty będziesz cieszyć się z własnej energii w swoim przedsiębiorstwie na południu kraju. Zainteresowany?

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, zabezpieczasz swoją firmę przed rosnącymi cenami prądu. Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji, oferując wsparcie naszych doradców i specjalistów z zakresu budowy oraz montażu instalacji fotowoltaicznych.

Skupujemy projekty PV pod farmy fotowoltaiczne

Jeżeli:

 • masz projekt PV do sprzedania,
 • wykonujesz projekty PV i szukasz odbiorcy swoich realizacji,
 • zrobiłeś projekt i skończyły Ci się środki na dokończenie inwestycji, a bank nie chce sfinansować budowy farmy i nie wiesz, co zrobić z projektem,
 • skończyły Ci się warunki przyłączenia,

odkupimy od Ciebie każdy projekt bez względu na etap jego realizacji. Mogą to być:

 • decyzja środowiskowa,
 • warunki zabudowy,
 • warunki przyłączenia,
 • prawomocne pozwolenie na budowę,
 • projekt wykonawczy.

Oferujemy konkurencyjne ceny.

Fotowoltaika to pewna inwestycja.


Skontaktuj się nami:

691 777 940

farmy@ideapv.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

  Czym jesteś zainteresowany?