Program rządowy
„Mój Prąd”

Gdy zdecydujesz się na montaż instalacji fotowoltaicznej, możesz obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 90%. Takie rozwiązania świetnie wpisują się w dbanie o środowisko naturalne. Jednym z rządowych projektów, wspierających działania proekologiczne jest trzecia odsłona programu „Mój Prąd”.

DOTACJE OZE NAWET
DO 3 TYS. ZŁ

Celem programu „Mój Prąd” jest promocja prosumenckiej polityki energetycznej, której głównym założeniem jest tworzenie prywatnych źródeł energii odnawialnej. Beneficjentami inicjatywy mogą zostać osoby fizyczne, które podpisały kompleksową umowę pozwalającą na wprowadzanie energii wytwarzanej przez prywatne instalacje fotowoltaiczne do ogólnej sieci elektrycznej. Dofinansowanie obejmuje nawet 50% kosztów montażu paneli słonecznych do kwoty 3 tys. zł – dotyczy to instalacji o mocy od 2 do 10 kW.

Program „Mój Prąd” 3.0 ruszył 1 lipca 2021 r. i potrwa do 22 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania środków. Budżet tej edycji wynosi do 534 mln zł. W naborze mogą wziąć udział osoby, które zamontowały instalację fotowoltaiczną po 1 lutego 2020 r., a nie skorzystały z dotacji w drugiej edycji programu. Środki nie przysługują osobom, które posiadają wcześniejszą instalację fotowoltaiczną i chcą ją rozbudować.

NFOŚiGW poinformował, że w 6 października 2021 r. o godzinie 14.05 zamknięto nabór wniosków o dofinansowanie w programie „Mój Prąd” z powodu wyczerpania budżetu.


DOTACJA DO KAŻDEJ ELEKTROWNI SŁONECZNEJ

PRZESTAŃ JUŻ NA ZAWSZE PŁACIĆ RACHUNKI ZA PRĄD

ZAMIEŃ RACHUNKI NA WŁASNĄ ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ

Odbierz swoje 3 tyś dotacji za instalacje fotowoltaiczną

Dokumenty do programu Mój Prąd wyślemy za Ciebie.

OFICJALNA STRONA PROGRAMU

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ JUŻ DZIŚ
I OTRZYMAJ DOTACJĘ!

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.