Kotły grzewcze

Misją firmy Idea PV jest dostarczanie naszym klientom sprawdzonych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Wybierając odpowiedni kocioł, możesz wyraźnie zmniejszyć swoje miesięczne rachunki za ogrzewanie.

Nie wiesz, jaki model wybrać? Sprawdź naszą ofertę już teraz!

Kocioł indukcyjny

Wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych, lokalach
mieszkalnych, jak również na terenie zakładów produkcyjnych i szklarni. Emituje minimalny poziom hałasu. Można go z łatwością podłączyć do centralnego ogrzewania. Zapewnia wygodne, elektroniczne sterowanie. W przeciwieństwie do innych rodzajów kotłów CO nie wiąże się z ryzykiem wybuchu czy wydostawania się tlenku węgla.

 • Jak działa kocioł indukcyjny?
 • Zalety kotłów indukcyjnych

Kocioł pelletowy

Cechuje się niską emisją substancji smolistych, niewielką ilością powstającego popiołu oraz wygodną instalacją i obsługą. Wykorzystuje paliwo odnawialne, które nie spala się na ruszcie wewnątrz kotła, lecz w palniku. Proces spalania ma charakter ciągły. Do ponownego uruchomienia podajnika dochodzi wówczas, gdy temperatura obiegu spadnie.

 • Czym jest kocioł na pellet i komu się go poleca?
 • Zalety i wady

Kocioł elektryczny

W tym przypadku źródłem ciepła jest grzałka, czyli metalowy drut oporowy w osłonie miedzianej, stalowej lub mosiężnej. Wyróżnia się wysokim bezpieczeństwem (nie istnieje ryzyko zaczadzenia), komfortem użytkowania oraz brakiem emisji toksycznych spalin. Ponadto, nie wymaga budowy komina czy osobnego pomieszczenia na opał. Cechuje go niemal stuprocentowa sprawność.

 • Jak działa kocioł elektryczny?
 • Zalety i wady
 • Kocioł elektryczny jednofunkcyjny i dwufunkcyjny

Kocioł gazowy

Jest to kocioł jednofunkcyjny o stałym obiegu ciepłej wody dzięki pompie cyrkulacyjnej. Jego pracą steruje czujnik
temperatury, a pojemność wody w zbiorniku jest regulowana według zużycia. Cyrkulacja nie tylko optymalizuje zużycie wody, ale także ogranicza ilość ścieków odprowadzanych do kanalizacji. Kocioł może być wyposażony w podgrzewacz pojemnościowy lub zasobnik warstwowy ciepłej wody użytkowej. To doskonałe rozwiązanie dla domów z dwoma łazienkami.

 • Jak działa kocioł gazowy jednofunkcyjny? Zalety i wady
 • Zasada działania kotła gazowego dwufunkcyjnego. Zalety i wady

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

  Czym jesteś zainteresowany?