Oferta fotowoltaiki dla działkowca

Od kilkunastu lat fotowoltaika świeci triumfy w naszym kraju, a wszystko przez trwały i niezawodny system, który realnie wpływa nie tylko na nasze oszczędności, ale przede wszystkim na otaczające nas środowisko. Panele fotowoltaiczne to coraz częstszy widok nie tylko na dachach prywatnych domów jednorodzinnych, ale coraz częściej na terenie ogródków działkowych. Czy to się opłaca? Sprawdź!

Fotowoltaika – dlaczego warto inwestować w ten system?

Jak wiadomo nie od dziś, odnawialne źródła energii to ukłon w stronę ekologii, a także oszczędność oraz niezależność od firmy dostarczającej energię elektryczną. W ostatnich latach panele fotowoltaiczne stały się ogromnie popularne, a liczba ich zwolenników nieustannie rośnie. Znajdują one nie tylko zastosowanie na budynkach starszych, ale też świeżo postawionych. Ponadto chętnie korzystają z nich właściciele całorocznych domków znajdujących się na rodzinnych ogródkach działkowych. Po krótce chcemy przypomnieć, jakie zalety płyną z posiadania powyższej instalacji, która generuje energię. Cały proces opiera się na przekształcaniu promieni słonecznych w prąd elektryczny, dokładnie ten sam, do którego obecności przywykliśmy w domach. Cały ten proces przemiany odbywa się w ogniwie. Połączone ze sobą ogniwa tworzą moduł, który składa się na panel. Prąd, który powstaje w panelu wędruje do falownika, gdzie przybiera postać prądu przemiennego o takiej samej częstotliwości i napięciu, jakim charakteryzuje się standardowy prąd sieciowy. Prowadzona przez nas firma działa na terenie Oświęcimia i miast znajdujących się w województwie małopolskim. Nie zamykamy się jednak tylko na ten obszar, bowiem nasi doradcy techniczni działają również na terenie takich miast, jak Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław czy Poznań

Fotowoltaika na działkach – czy to ma sens?

Na samym wstępie należy podkreślić, że działkowcy nie pozostają w tyle, a wręcz przeciwnie podążają za postępem technologicznym. Wraz z pojawieniem się ekologicznych metod pozyskiwania energii elektrycznej, decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych na terenie ogródka działkowego. Nawet korzystając z budynku, jakim jest domek letniskowy w sezonie wiosenno-letnim, stajemy się niemalże samowystarczalni pod względem energetycznym. Wyprodukowany za pomocą panelu fotowoltaicznych prąd, wystarczy na użytkowanie sprzętu AGD, RTV, a także światła i ogrzewania w chłodniejsze dni. Warto podkreślić, iż działkowcy to zwarta grupa miłośników natury i terenów zielonych, dlatego ogromną zaletą będzie dla nich możliwość korzystania z odnawialnego źródła energii, którego użytkowanie nie ingeruje w żaden sposób w środowisko. Ogromnym plusem instalacji fotowoltaicznej dla działkowców jest fakt, iż można je usytuować w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączania przewodów wysokiego napięcia. Kolejną zaletą jest fakt, iż instalacja nie emituje żadnych drgań czy hałasu, które mogłyby być niekomfortowe dla innych działkowców. Ponadto instalacja nie wydziela szkodliwych gazów ani innych substancji, dlatego jest to idealne źródło energii na działkę.

Czy są dofinansowania do fotowoltaiki w domku rekreacyjnym?

Wprowadzony w kraju program Mój prąd daje taką możliwość, bowiem Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej nie bierze pod uwagę stanu prawnego nieruchomości, na której instalowane są panele
fotowoltaiczne. Warunkiem jest jednak konieczność, że muszą one wytwarzać prąd na własny użytek działkowca. Istotne także jest to, by korzystać z wytwarzanej energii w ciągu pierwszych 3 lat. Dofinansowanie paneli fotowoltaicznych dla działkowca nie przekroczy 50% wszystkich kosztów, czyli kwota ta może osiągnąć poziom max. 5 tysięcy złotych. Zachęcamy do kontaktu celem uzyskania dokładniejszych informacji w tym zakresie.

Moduł fotowoltaiczny ML 375 Wp

Nowoczesny moduł fotowoltaiczny. Oprócz podstawowej funkcji uzysku energii ze słońca posiada dodatkowe cechy: wysoka izolacja cieplna, akustyczna, szczelność na wodę opadową oraz podwyższona wytrzymałość mechaniczna.


Najważniejsze cechy:

 • odporność na trudne warunki pogodowe;
 • sprawność modułów przy standardowym rozmiarze 20,6%;
 • standardowy rozmiar 1038 mm x 1755 mm i moc 375 Wp.

Elektroniczna przetwornica SINUS PLUS 12V

Przetwornica ta służy do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230 V z akumulatorów i instalacji samochodowych o napięciu stałym 12 V. Doskonale sprawdza się w pojazdach (np. kampery) i w miejscach, gdzie nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej.


Najważniejsze cechy:

 • Przetwornica typu SINUS wytwarza na wyjściu napięcie o „przebiegu sinusoidalnym”, takie samo jak w sieci energetycznej. Dzięki temu może zasilać urządzenia o charakterze indukcyjnym, m.in. elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, lodówki, zamrażarki etc.
 • Wersja PLUS oferuje dodatkowo panel sterowania wraz z przewodem, który można podłączyć do przetwornicy. Można ją uruchamiać zdalnie za pomocą przycisku znajdującego się na panelu.
 • Możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych poprzez regulator napięcia MPPT lub PWM
 • Do przetwornicy można podłączyć panele fotowoltaiczne poprzez regulator napięcia MPPT lub PWM.

Akumulator z serii DEEP CYCLE

Ten akumulator służy m.in. do zasilania systemów energii słonecznej i wiatrowej, kamperów, systemów zasilania awaryjnego (zasilacze UPS, automatyka). Został zaprojektowany i skonstruowany w taki sposób, aby się głęboko rozładowywał, zanim zacznie proces ponownego ładowania.


Najważniejsze cechy:

 • Posiada wzmocnioną konstrukcję z płytami ołowiowymi, z aktywnymi materiałami o dużej gęstości oraz nieco mocniejszym elektrolitem niż standardowe akumulatory. Dzięki temu może być stosowany w aplikacjach, w których pracuje cyklicznie.
 • Jest wyposażony w automatyczny system uszczelniania. W momencie zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz akumulatora zawory się otwierają, co umożliwia bezpieczne odprowadzenie powstałego gazu na zewnątrz obudowy i zapobiega uszkodzeniu. Do takiej sytuacji dochodzi w momencie przeładowania akumulatora.
 • Obudowa akumulatora wykonana jest z materiału typu ABS, ogniwa – z miedzi.

Regulator solarny SOL MPPT 30A

Regulator służy do ładowania akumulatorów z podłączonego zestawu paneli słonecznych. To nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie działa  na bazie najnowszej i najwydajniejszej technologii ładowania MPPT.
Dzięki optymalizacji procesu ładowania regulator ten skutecznie wydłuża żywotność akumulatorów w stosunku do standardowych regulatorów PWM i MPPT.
Model SOL MPPT 30A wyposażony jest w funkcję komunikacji bezprzewodowej Bluetooth, dzięki czemu można zdalnie sterować urządzeniem i podglądać parametry jego pracy.


Najważniejsze cechy:

 • nowoczesna technologia śledzenia maksymalnego punktu pracy MPPT (Max Power Point Tracking);
 • skuteczność konwersji I śledzenia > 99,9%;
 • czytelny wyświetlacz LCD pokazujący najważniejsze parametry pracy;
 • automatyczne rozpoznawanie napięcia podłączonego akumulatora 12/24 V;
 • współpraca z akumulatorami żelowymi (GEL), AGM, litowymi i z płynnym elektrolitem;
 • czujnik temperatury z automatyczną kompensacją temperaturową;
 • czterostopniowe ładowanie: szybkie, impulsowe, wyrównujące, podtrzymujące;
 • wiele trybów kontroli odłączonego obciążenia: zawsze włączony, od zmierzchu do świtu, nocny i ręczny;
 • obsługa regulatora poprzez aplikację na smartfon (Bluetooth) – bezprzewodowa kontrola parametrów pracy;
 • w pełni automatyczne zabezpieczenia: zwarciowe, temperaturowe, przeciążeniowe.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

  Czym jesteś zainteresowany?