Odlicz instalację od podatku rolnego

Z roku na rok instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, już nie tylko wśród mieszkańców domów jednorodzinnych, ale i firm czy gospodarstw rolnych. Możliwość pozyskiwania prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego to niezbędny element, by gospodarstwo zyskało miano energooszczędnego. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź!
Zaleta posiadania fotowoltaiki w rolnictwie
Prowadzona przez nas firma działa na terenie Oświęcimia i miast znajdujących się w województwie małopolskim. Nie zamykamy się jednak tylko na ten obszar, bowiem nasi doradcy techniczni działają również na terenie takich miast, jak Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław czy Poznań.
Montaż paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych pozwoli uniezależnić się od lokalnych dostawców energii, a wytwarzanie prądu z wykorzystaniem promieni słonecznych to dość korzystna inwestycja, zwłaszcza w przypadku wielkopowierzchniowych działek rolnych. Warto zaznaczyć, że codzienne procesy produkcyjne, które obejmują hodowlę drobiu, bydła, a także uprawę zbóż, warzyw i owoców, pochłaniają znaczne zasoby energii elektrycznej, co finalnie przekłada się na znaczne, comiesięczne koszty. Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna z pewnością wyeliminuje tego typu problem.
Dotacje dla właścicieli gospodarstw rolnych
Jak wiadomo inwestycja w instalację fotowoltaiczną nie należy do najtańszej, jednak warto pamiętać, że każda osoba zainteresowana ma możliwość skorzystania z dotacji lub ulgi w podatku rolnym. W przypadku gospodarstw rolnych taka inwestycja zwróci się także o wiele szybciej, niż w przypadku osób prywatnych, bowiem wynika to z faktu, iż rolnicy mają prawo do odliczenia podatku VAT w wysokości do 23%. Warunkiem jest jednak wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej do zasilania urządzeń i maszyn czy oświetlania obory.
Ponadto ogromnym plusem takiej inwestycji jest możliwość wykorzystania nieużytków i wolnej przestrzeni na instalację paneli słonecznej. Można na nią przeznaczyć część pól czy pastwisk. Warto też dodać, że decydując się na fotowoltaikę mamy realny wpływ na środowisko, bowiem instalacja taka nie wytwarza zanieczyszczeń chemicznych, pyłów, hałasu ani dwutlenku węgla, a do produkcji paneli wykorzystuje się szkło i aluminium, które w późniejszych latach może zostać poddane recyklingowi. Gospodarstwo, na którym znajdować się będą panele słoneczne z pewnością zyska miano przyjaznemu środowisku naturalnemu, co pozytywnie odbije się na wizerunku marki.

INWESTYCJA
Zamiast w rachunki i OSD inwestujemy we własny dom.

RACHUNEK
Obniżenie rachunku do 90%.

ULGA
Odlicz instalację od podatku rolnego.

NIEZALEŻNOŚĆ
Uniezależnienie się od rosnących cen energii.