Farmy fotowoltaiczne

Czym są farmy PV?

Najprościej mówiąc jest to elektrownia słoneczna zbudowana w głównej mierze z połączonych ze sobą paneli fotowoltaicznych oraz inwertera (tzw. falownik), którego zadaniem jest przetworzenie prądu stałego na zmienny. Farmy fotowoltaiczne najczęściej powstają na nieużytkach rolnych lub klasach gleby IV-VI.

Jakie odniosę korzyści?

Budowa farmy o mocy 1mW, to na dzień dzisiejszy koszt rzędu 3 milionów PLN. Biorąc pod uwagę obecne ceny prądu na Towarowej Giełdzie Energii taka inwestycja zwraca się w ciągu 3-4 lat. Inwestując w farmę fotowoltaiczną zapewniasz sobie nie tylko stały zysk na długie lata, ale też osobiście przyczyniasz się do zadbania o czystsze środowisko dla kolejnych pokoleń.

Budowa własnej farmy – od czego zacząć?

Jeśli posiadasz grunty należy:

 • Zweryfikować grunt pod kątem możliwości technicznych i przepisów prawnych
 • Wykonać raport środowiskowy jeśli inwestycja będzie dotyczyć powierzchni większej niż 1 ha, a w przypadku gdy jest objęta ochroną przyrody powyżej 0,5 ha.
 • Uzyskać Warunki Zabudowy
 • Uzyskać Warunki Przyłączeniowe
 • Przygotować projekt budowlany
 • Uzyskać Prawomocne Pozwolenie na Budowę
 • Budowa farmy i jej infrastruktury
 • Bilansowanie i sprzedaż energii

JUŻ TERAZ ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM PORTFELEM PRODUKTOWYM

Dzierżawa gruntów z Idea PV

Posiadasz nieużytki rolne bądź grunt poniżej 4 klasy i chcesz zacząć zarabiać?
Skontaktuj sie z nami, nasz doradca sprawdzi czy lokalizacja terenu jest odpowiednia oraz pomoże w załatwieniu formalności. Współpraca z nami oparta jest na kilku różnych formach, o których sam decydujesz: dzierżawa, sprzedaż, udział w zyskach z farmy. Zabezpieczamy sprzedaż energii elektrycznej w najbardziej korzystnych modelach biznesowych. Decydując się na dzierżawę gruntu zabezpieczasz swoją rodzinę, dzieci, wnuki dając im możliwość zarobku pasywnego. Pomożemy Ci na każdym etapie oferując wsparcie naszych doradców i specjalistów zakresu budowy oraz dzierżawy gruntów.

Inwestor z własnym gruntem

Wszelkiego typu instalacje zasilane energią słońca muszą mieć możliwie jak najlepszy dostęp do jego promieni, dlatego, decydując się na budowę farmy fotowoltaicznej, należy w pierwszej kolejności mieć na względzie usytuowanie całej inwestycji. Farma powinna powstać na płaskim terenie, na gruncie klasy IV lub niższej. Ponadto, najlepiej, aby w niedalekiej odległości od inwestycji znajdowała się sieć niskiego lub średniego napięcia (od rodzaju sieci zależy wielkość instalacji, jaką można do niej wpiąć), dzięki czemu łatwiejszym zadaniem będzie otrzymanie warunków przyłączenia oraz zawarcie przyłączeniowej umowy. Budowa farmy PV to złożony proces, wymagający wiedzy ekspertów prawa, energetykii budowlanki.

Inwestor z gruntem Idea PV

Jeżeli nie posiadasz ziemi lub nie można wybudować farmy fotowoltaicznej na gruntach, którymi obecnie dysponujesz, – nic straconego. Idea PV jest w posiadaniu 500 ha zweryfikowanej/ych pod budowę farm fotowoltaicznych ziemi/gruntów w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi specjaliści cały czas pozyskują i weryfikują nowe do zagospodarowania grunty, wychodzimy z inicjatywą właśnie do Ciebie! Jeżeli chcesz uczestniczyć w Zmienianiu Świata, jeżeli chcesz zabezpieczyć swoją rodzinę, dzieci, wnuki i dać im możliwość uzyskiwania dochodu pasywnego – koniecznie skontaktuj się z nami. Pomagamy na każdym etapie realizacji farmy fotowoltaicznej, również w pozyskaniu dofinansowania.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz obniżyć koszt rachunków za energie elektryczna. Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże dobrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy. Zadbamy o zbilansowanie energii wyprodukowanej tak abyś nie płacił wysokich rachunków za prąd. Od 1 stycznia ceny za energie elektryczna dla przedsiębiorstw wzrosną, a z roku na rok stawki mogą być coraz wyższe. Decydując się na współprace z IDEA PV możesz zamontować instalację fotowoltaiczną na dachu, własnym gruncie lub na gruncie należącym do naszej firmy. Instalacja może znajdować się na północy Polski, a Ty cieszysz się własną energią na południu kraju we własnym przedsiębiorstwie.

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej zabezpieczasz swoją firmę przed rosnącymi cenami prądu. Pomożemy Ci na każdym etapie, oferując wsparcie naszych doradców i specjalistów z zakresu budowy oraz montażu instalacji fotowoltaicznych.

Klastry energii

Prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz obniżyć koszt rachunków za energie elektryczna.

Czym jest klaster energii? Klaster energii to porozumienie cywilnoprawne w skład którego mogą wchodzić: osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki naukowe, instytuty badawcze lub jednostki samorządu terytorialnego, dotyczące wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energia z odnawialnych źródeł energii, z innych źródeł lub paliw, w ramach sieci dystrybucyjnej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV. Działanie klastra nie może przekroczyć jednego powiatu lub 5 gmin. Pomagamy w spełnieniu wszystkich formalności decydując się na założenie klastra zyskujesz także region poprzez podniesienie bezpieczeństwa energetycznego. Tworząc klaster energii aktywizujesz lokalna społeczność, efektywniej wykorzystujesz energie cieplna oraz elektryczna. Decydując się na współprace obniżasz rachunki za energie elektryczna oraz ograniczasz wpływ emisji szkodliwych substancji szkodliwych do środowiska. Zadbaj o swoja społeczność lokalną!

Założenie klastra energii to złożony proces, wymaga on wiedzy zakresu prawa, energetyki.
Przeprowadzimy Cię przez ten proces w kilku krokach:

Sporządzimy:

 • porozumienie o utworzeniu klastra pomiędzy jego uczestnikami.
 • szeroko pojęty biznes plan, aby wyznaczyć cele klastra i jego misje.


Uzyskamy:

 • Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii od Ministra Energii.
 • Możliwe finansowanie lub dofinansowanie na budowę inwestycji wytwórczych.

Na każdym etapie mogą, do klastra energii, dołączyć nowi członkowie.

Skontaktuj się z nami

Farmy fotowoltaiczne to pewna inwestycja na Twoim gruncie.

Zainteresowany? Zadzwoń na numer 693 777 613 lub 691 777 940. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy poniżej, a nasz doradca pomoże Ci w doborze odpowiedniego rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij zarabiać już dziś i wspólnie zadbajmy o lepszą przyszłość.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

  Czym jesteś zainteresowany?