Dlaczego stosować magazyny energii?

Klimat zmienia się diametralnie w zaskakująco szybkim tempie, dlatego zapotrzebowanie na energię nieustannie rośnie. Obecnie największym wyzwaniem nie jest to, w jaki sposób pozyskać energię elektryczną z odnawialnych źródeł, jednak jak ją skutecznie przechowywać. Wydajność elektrowni wiatrowych czy instalacji fotowoltaicznych jest uzależniona od panujących warunków atmosferycznych, dlatego produkcja często nie pokrywa się z oczekiwaniami użytkowników. By temu skutecznie zapobiec, warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakim są magazyny energii.

Czym są? Sprawdź!

Co to jest magazyn energii i jak działa?

Jest to urządzenie, którego głównym zadaniem jest gromadzenie wyprodukowanego prądu. Popularność sprzęt ten zyskał dzięki pojawieniu się na rynku instalacji fotowoltaicznych, które umożliwiają zużycie prądu na bieżąco, a cała nadwyżka przesyłana jest do sieci energetycznej. Magazyn sprawdzi się zatem w sytuacji, kiedy nadwyżka prądu trafi do akumulatorów i jest przechowywana w substancji chemicznej. Gdy będziemy chcieli skorzystać z nadwyżki, zostanie on ponownie przekształcony i oddany.

Jak wiadomo najbardziej opłacalne jest wykorzystywanie prądu na bieżąco, jednak nie zawsze jest to możliwe, bowiem zależy od pory dnia. Dlatego też tak ważna jest rola przechowywania i dostarczania go do sieci w stosownym momencie. Obecnie wyróżnić można trzy systemy magazynowania z paneli fotowoltaicznych. Jest to net-metering, czyli wyprowadzanie nadwyżek do sieci elektroenergetycznej, drugim sposobem jest maksymalne dostosowanie zużycia prądu w stosunku do wyprodukowanej ilości, a trzecim jest przechowywanie go w akumulatorach, czyli wyodrębnionych urządzeniach.

Zalety korzystania z magazynów energii

Największym plusem tego rozwiązania jest niezależność energetyczna. Magazyny sprawdzą się, jeśli większość urządzeń w domu zasila prąd, np. pompę ciepła. Wówczas będzie ona nieustannie zasilana, a w okresie zimowym w domu będzie ciepło, niezależnie od pogody i dostaw prądu. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu, jakim jest magazyn, nie trzeba się martwić rozliczeniem prosumenta na zasadzie 70/30%. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Niezależność energetyczna

Jest niezmiernie istotna, jeśli większość urządzeń w domu zasila prąd. Dotyczy to w szczególności pompy ciepła – wtedy magazyn energii takiej wielkości, która pozwoli zasilić pompę, jest niezastąpiony. Sprawi, że zimą będzie ci ciepło niezależnie od pogody i dostaw energii.

Brak przerw w dostawie prądu.

Nie dotyczą już przerwy w dostawie energii ze strony zakładu energetycznego. Energia z magazynu jest niezależna.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

    Czym jesteś zainteresowany?