Panele fotowoltaiczne

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, nierzadko związanych z ekologią. Jednym z takich produktów, które od lat cieszą się już uznaniem wśród Klientów, są panele fotowoltaiczne. Zakładane są nie tylko na prywatnych obiektach mieszkalnych, ale też na dachach firm, a nawet gospodarstw rolnych.

Czym się charakteryzuje to rozwiązanie? Sprawdź!

Korzystne działanie paneli fotowoltaicznych.
Wdrażanie ekologicznych rozwiązań, które mają na celu wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, takich jak słońce, zyskało na popularności już kilkanaście lat temu. Związane są z tym kwestie ochrony środowiska, ale też pozytywny czynnik ekonomiczny, bowiem panele fotowoltaiczne to system, który generuje spore oszczędności.

Ze względu na nieustannie rosnące ceny za energię elektryczną, coraz więcej osób zaczęło szukać rozwiązań, mających na celu zmniejszenie tych kosztów, a tym samym ograniczenie zużycia sieciowego. Panele fotowoltaiczne zyskały na popularności, stanowiąc własne źródło prądu, który jest pozyskiwany z promieni słonecznych, które zostają przekształcane w elektryczność zasilającą domową instalacją. Podstawową zaletą całego systemu jest optymalizacja energetyczna, która polega na zmniejszeniu kosztów, przy jednoczesnej poprawie jakości oraz komfortu użytkowników, np. obiektu mieszkalnego. System paneli fotowoltaicznych jest praktycznie bezobsługowy i bezawaryjny, a długofalowa i stabilna inwestycja znacznie podniesie wartość całej nieruchomości.

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?
Instalując panele fotowoltaiczne na dachu własnego budynku można liczyć na spore oszczędności w rachunkach. Mając swój prąd nie trzeba się martwić rosnącymi kosztami energii elektrycznej. Dodatkowo przyczyniamy się do ochrony środowiska, czyli zmniejszamy zanieczyszczenie powietrza, bowiem instalacja ta nie emituje żadnych, szkodliwych substancji. Dodatkowo cała instalacja nie generuje żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją. Co najważniejsze panele fotowoltaiczne to rozwiązanie na lata, bowiem są odporne na najtrudniejsze warunki atmosferyczne, a żywotność całego systemu sięga około 30 lat.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru paneli fotowoltaicznych?

 • Moc szczytowa panelu.
  Określa się ją symbolem Wp. Parametr ten powie nam o maksymalnej mocy uzyskiwanej przez ogniwa fotowoltaiczne w optymalnych warunkach pogodowych.

 • Waga panelu.
  Jest to istotny czynnik w przypadku instalacji dachowych – tu ważne jest obciążenie konstrukcji. Pojedynczy panel może mieć wagę nawet 30 kg.

 • Wymiary.
  Typowy moduł fotowoltaiczny ma wymiar 1 m x 1,70 m, ale można kupić też większe panele.

 • Gwarancja produktowa oraz gwarancja na uzysk.
  Pierwsza z nich określa, jak długo użytkownik może liczyć na wsparcie na wypadek awarii modułu. Uzysk wskazuje, jaką sprawność będzie miał panel np. po 25 latach pracy.

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej, warto zwrócić uwagę na oferowane podzespoły. Oprócz falownika, który stanowi serce systemu, jedną z ważniejszych ról odgrywają panele fotowoltaiczne.

Moduł solarnova Wenus 415 Wp

 • Opis
 • Zalety

Moduł ZNShine Solar 405 Wp

 • Opis
 • Zalety

Moduł ML 375 Wp

 • Opis
 • Zalety

Moduł Hyundai 480 Wp

 • Opis
 • Zalety

Moduł Hyundai 390 Wp/400 Wp

 • Opis
 • Zalety

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

  Czym jesteś zainteresowany?