Idea_WME – zostań bezpiecznym prosumentem

Idea_WME

Jedyne takie bilansowanie, bez żadnych ukrytych zapisów oraz dodatkowych kosztów.
Przystąpić mogą wszyscy klienci IdeaPV!
Posiadana taryfa, czy też aktualny system rozliczeń nie ma żadnego znaczenia. Już dzisiaj zdecyduj się na jedyny słuszny wybór – IDEA_WME. Obsługujemy prosumentów oraz nowych klientów na ulepszonych zasadach net-bilingu

Dlaczego IDEA_WME to najlepszy wybór?

 1. Wyróżniamy się nie tylko konkurencyjnymi cenami instalacji, ale również możliwością utrzymania systemu prosumenta.
 2. Odbiorca nigdy nie traci nadwyżki energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD.
 3. Odbiorca może przekazać nadwyżkę wyprodukowanej i wprowadzonej do sieci
  energii na inne punkty poboru energii.

Wytwórca za oddaną do sieci energię otrzymuje o 5% więcej energii. Idea_WME oddaje do 75% energii (a nie 70% jak wynika z ustawy o OZE) dla instalacji powyżej 10kWp i odpowiednio do 85% energii (a nie 80% jw.) dla instalacji poniżej 10kWp. W zależności od podpisanej umowy związaną ze zmianą sprzedawcy.

W przypadku, gdy wytwórcą jest przedsiębiorstwo (a nie konsument) ENIGA za zgodą i upoważnieniem klienta, pozyskuje od energii wprowadzonej do sieci OSD (nadwyżki) prawa majątkowe tzw. zielone certyfikaty, przeprowadza cały proces wprowadzenia ich na rynek obrotu i odkupuje prawa majątkowe od Klienta.
(Tylko dla instalacji, które wyprodukowały i wprowadziły pierwszy raz energię do sieci przed 1 lipca 2016 roku).

Klient Idea_WME

PORÓWNANIE OFERTY IDEA_WME Z ROWIĄZANIEMSTOSOWANYM PRZEZ SPRZEDAWCĘ ZOBOWIĄZANEGO

SPRZEDAWCA ZOBOWIĄZANYIDEA_WME
„Magazynuje” nadprodukcję energii w sieci.Magazynuje nadprodukcję energii w kolejnych okresach rozliczeniowych.
Oddaje 70% energii dla instalacji powyżej 10 KWp i 80% dla instalacji do 10 KWp tylko do końca roku kalendarzowego w którym została wprowadzona do sieci OSD.Idea_WME oddaje do 75% energii dla instalacji powyżej 10kWp i odpowiednio do 85% energii dla instalacji poniżej 10kWp.
Odbiorca traci nadwyżkę energii, której nie odebrał z końcem roku kalendarzowego.Odbiorca nigdy nie traci energii oddanej do sieci OSD.
Odbiorca nie może przekazać nadwyżki energii na inny PPE.Odbiorca może przekazać nadwyżkę na inny punkt poboru. Nie ma znaczenia czy PPE należy do Odbiorcy, czy nie.
Sprzedawca nie pozyskuje praw majątkowych.Pozyskujemy dla Klienta „zielone” prawa majątkowe i je odkupujemy (dla instalacji, które wyprodukowały i wprowadziły pierwszy raz energię do sieci przed 1 lipca 2016 roku).

Możliwości Idea_WME

Idea_WME wprowadziła rozwiązania techniczne, które pozwalają kierować nadprodukcję energii z instalacji OZE na dowolny inny punkt poboru. Warunkiem jest bycie klientem Idea PV oraz wszystkie PPE muszą być obsługiwane przez Enigę. Zmiana sprzedawcy dokonywana jest za zgodą klienta. Dzięki temu klient może zbilansować nadwyżki energii elektrycznej w innym punkcie poboru energii elektrycznej.

Kolejną możliwością jest odebranie nadwyżek wytworzonej energii w stacjach ładowania pojazdów na terenie całego kraju.

Dzięki wprowadzonym przez nas rozwiązaniom wytwórca energii z mikro i małej instalacji w ENIGA zyskuje w ciągu roku od kilkuset nawet do kliku tysięcy złotych premii z energii oddanej do sieci (oraz/i praw majątkowych z OZE). Wielkość premii zależna jest od wielkości instalacji i autokonsumpcji.

Zadzwoń pod nr 33 483 20 38 lub wypełnij formularz.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

  W pozostałych działaniach IdeaPV jesteśmy do Twojej dyspozycji. Poniżej formularz kontaktowy.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

  Zacznij dbać z nami o środowisko
  i o swój portfel.

  DORADCA W TWOIM REGIONIE!
  UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
  I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

   Czym jesteś zainteresowany?