Instalacje z zakresu fotowoltaiki stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Są w pełni przyjazne dla środowiska – nie emitują zanieczyszczeń oraz hałasu. Mają natomiast niskie koszty eksploatacji, a pozwalają na wytworzenie od kilku do kilku tysięcy W. Charakteryzują się również prostą konstrukcją, łatwością montażu, a także powszechną dostępnością. Nadają się więc doskonale do zasilania domów mieszkalnych, budynków inwentarskich, reklam czy statków. Dlatego też na zakup paneli PV zdecydowało się już wielu mieszkańców Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Torunia i Poznania.

Panele polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne składają się z wielu małych kryształów. Wytwarza się je poprzez krystalizowanie bloku krzemowego. Zazwyczaj występują w kształcie prostokąta, charakteryzują się również ciemnoniebieskim odcieniem. Są mniej efektywne niż ich monokrystaliczne odpowiedniki, ale ich ogromną zaletą jest zdecydowanie niższa cena.

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne charakteryzują się jednolitą strukturą. Cechuje je także ciemny kolor. W porównaniu do swoich polikrystalicznych odpowiedników są dużo trwalsze – mogą skutecznie działać nawet przez 25 lat. Na uwagę zasługuje także ich efektywność, która także jest zdecydowanie bardziej zauważalna. Łączy się to jednak z większymi kosztami zakupu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

    Czym jesteś zainteresowany?