Instalacje solarne to kolejny sprawdzony sposób na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Pozwalają one na zamianę promieniowania słonecznego w ciepło, np. do ogrzania wody lub całego budynku. Charakteryzują się zarówno łatwością montażu, jak i nieskomplikowanym mechanizmem działania. Na uwagę zasługuje również ich opłacalność – koszty poniesione na zakup zwracają się bardzo szybko. Widać to przede wszystkim w trakcie słonecznych miesięcy – wówczas korzystanie z kolektorów może znacząco odciążyć domowy budżet. Dlatego też na ich instalację decyduje się coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych, a także pensjonatów, hoteli czy basenów.

Kolektory płaskie

Kolektory płaskie (gazowe, cieczowe, dwufazowe) charakteryzują się prostą konstrukcją. Ma ona związek z łatwiejszym procesem produkcyjnym, który sprawia natomiast, że koszty ich wytworzenia są mniejsze niż w przypadku rurowych odpowiedników. Przekłada się to jednak na możliwość utraty pozyskanego ciepła.

Kolektory rurowe

Kolektory rurowe, nazywane również próżniowymi, to propozycja dla Klientów, którzy chcą uniknąć utraty ciepła. Charakteryzują się one także efektywną pracą nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! ODDZWONIMY W CIĄGU 24 GODZIN.

Zacznij dbać z nami o środowisko
i o swój portfel.

DORADCA W TWOIM REGIONIE!
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
I UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI.

    Czym jesteś zainteresowany?