Zadzwoń: 33 480 25 25 | Email: kontakt@ideapv.pl

Odnawialne źródła energii

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Jako specjaliści w zakresie odnawialnych źródeł energii jesteśmy świadomi, jak destrukcyjny wpływ na środowisko ma współczesny człowiek. Ogromna ilość zanieczyszczeń czy rosnąca emisja CO2 to tylko przykłady negatywnego oddziaływania na przyrodę. Dlatego też, chcąc chociaż trochę zminimalizować te niekorzystne skutki, zajmujemy się m.in. montażem paneli słonecznych na dachu, instalacją pieców na paliwo stałe oraz doradztwem w zakresie dotacji programu Czyste Powietrze 2019. Sprawdź naszą ofertę!

Fotowoltaika (PV)

Instalacje z zakresu fotowoltaiki stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Są w pełni przyjazne dla środowiska – nie emitują zanieczyszczeń oraz hałasu. Mają natomiast niskie koszty eksploatacji, a pozwalają na wytworzenie od kilku do kilku tysięcy W. Charakteryzują się również prostą konstrukcją, łatwością montażu, a także powszechną dostępnością. Nadają się więc doskonale do zasilania domów mieszkalnych, budynków inwentarskich, reklam czy statków. Dlatego też na zakup paneli PV zdecydowało się już wielu mieszkańców Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Torunia i Poznania.

Kolektory słoneczne

Instalacje solarne to kolejny sprawdzony sposób na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Pozwalają one na zamianę promieniowania słonecznego w ciepło, np. do ogrzania wody lub całego budynku. Charakteryzują się zarówno łatwością montażu, jak i nieskomplikowanym mechanizmem działania. Na uwagę zasługuje również ich opłacalność – koszty poniesione na zakup zwracają się bardzo szybko. Widać to przede wszystkim w trakcie słonecznych miesięcy – wówczas korzystanie z kolektorów może znacząco odciążyć domowy budżet. Dlatego też na ich instalację decyduje się coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych, a także pensjonatów, hoteli czy basenów.

Panele polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne składają się z wielu małych kryształów. Wytwarza się je poprzez krystalizowanie bloku krzemowego. Zazwyczaj występują w kształcie prostokąta, charakteryzują się również ciemnoniebieskim odcieniem. Są mniej efektywne niż ich monokrystaliczne odpowiedniki, ale ich ogromną zaletą jest zdecydowanie niższa cena.

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne charakteryzują się jednolitą strukturą. Cechuje je także ciemny kolor. W porównaniu do swoich polikrystalicznych odpowiedników są dużo trwalsze – mogą skutecznie działać nawet przez 25 lat. Na uwagę zasługuje także ich efektywność, która także jest zdecydowanie bardziej zauważalna. Łączy się to jednak z większymi kosztami zakupu.

Kolektory płaskie

Kolektory płaskie (gazowe, cieczowe, dwufazowe) charakteryzują się prostą konstrukcją. Ma ona związek z łatwiejszym procesem produkcyjnym, który sprawia natomiast, że koszty ich wytworzenia są mniejsze niż w przypadku rurowych odpowiedników. Przekłada się to jednak na możliwość utraty pozyskanego ciepła.

Kolektory rurowe

Kolektory rurowe, nazywane również próżniowymi, to propozycja dla Klientów, którzy chcą uniknąć utraty ciepła. Charakteryzują się one także efektywną pracą nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Piece na paliwa stałe

Piece na paliwa stałe działają najczęściej na węgiel kamienny, koks, pellet oraz drewno. Ich odpowiednia konstrukcja sprawia, że mimo procesu spalania, nie emitują zbyt dużej ilości szkodliwych substancji do atmosfery. Tym sposobem mogą być stosowane w wielu gospodarstwach domowych – spełniając przy tym wszystkie normy środowiskowe.

Pompy ciepła

Pompy ciepła stosowane są najczęściej do chłodzenia bądź ogrzewania budynków. Popularne jest także ich używanie w celu podgrzewania wody. Działają na skutek energii słonecznej pozyskiwanej z gleby, wody oraz powietrza. Na uwagę zasługuje ich niezawodność, a także opłacalna eksploatacja. Stanowią również rozwiązanie niezwykle przyjazne środowisku. Dlatego też na ich montaż decyduje się coraz więcej Klientów m.in. z Torunia, Poznania, Krakowa, Katowic, Gdańska czy Bydgoszczy.