Zadzwoń: 33 480 25 25 | Email: kontakt@ideapv.pl

SKORZYSTAJ Z ULGI PODATKOWEJ NA INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ

Ulga Termomodernizacyjna

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Obowiązuje od 1 stycznia 2019 i pozwala odliczyć od podatku nawet do 53 tysięcy złotych z tytułu poniesionych wydatków na optymalizację gospodarki cieplnej w mieszkalnych budynkach jednorodzinnych. Za takie przedsięwzięcia uważa się wszelkie działania prowadzące do zmniejszenia zużycia energii, a w konsekwencji kosztów eksploatacji obiektu, takie jak ocieplenie przegród zewnętrznych oraz ulepszenie systemów grzewczych. Inicjatywa może zostać uzupełniona o dodatkowe dotacje OZE na instalacje fotowoltaiczne.

Kto może z niej skorzystać?

Ulga termomodernizacyjna przysługuje podatnikowi będącemu właścicielem lub współwłaścicielem budynku wolnostojącego, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku. Z ulgi mogą skorzystać podatnicy opłacający PIT według skali lub liniowy, a także ryczałtowcy. Inwestycje w OZE oznaczają dodatkowe premie i dotacje na instalacje fotowoltaiczne.

Pozwala ona odliczyć od podatku do 53 tys. zł, z tytułu poniesionych wydatków na przedsięwzięcie termomodernizacyjne

Obowiązuje od 1 stycznia 2019 roku

– 3 lata na zrealizowanie przedsięwzięcia, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiony został pierwszy wydatek

6 lat na odliczenie wydatków od dochodów.